FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Filistin milletvekili El-Kar’avi’yi ve El-Kassam mücahidini serbest bıraktı

İşgal güçleri bugün (23 Mayıs Perşembe) öğle saatlerinde Filistin Parlamentosu üyesi Tulkerem milletvekili Fethi El-Kar’avi’yi serbest bıraktı. İşgal güçlerinin ayrıca İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları üyelerinden ve El-Halil kenti sakinlerinden esir Mecdi İbrahim’i serbest bıraktığı bildirildi.

İşgal güçleri Hamas milletvekili Fethi El-Kar’avi’yi geçen yıl Aralık ayında gözaltına almış ve altı ay idari hapis cezası ile cezalandırmıştı.

İşgal güçleri milletvekili Fethi El-Kar’avi’yi En-Nakab Sahra Cezaevi’nden serbest bıraktı. Filistinli milletvekilini ailesinin ve bir grup milletvekili arkadaşının Ez-Zahiriyye Kapısı’nda karşıladığı bildirildi.

İşgal güçleri ayrıca bugün öğle saatlerinde İzzeddin El-Kassam Tugayları mücahitlerinden 35 yaşındaki esir Mecdi İbrahim Ahid El-Ca’beri’yi işgal zindanlarından 15 yıl yattıktan sonra serbest bıraktı.

El-Halil kenti sakinlerinden olan Mecdi İbrahim’in 24 Kasım 1997 tarihinde şehit Mahmud Ebu Henud ile birlikte İzzeddin El-Kassam Tugayları adına direniş faaliyetlerinde bulunmak ve Filistinli esirlerle takas için işgal askeri kaçırmaya çalışmak suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.