FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Filistinli esirin evine 20 günde 6’ncı kez baskın düzenledi

İşgal güçleri bu sabah (29 Temmuz Çarşamba) erken saatlerde El-Halil vilayetine bağlı Eş-Şuyuh beldesinin doğusundaki Ez-Zuraga Mahallesi’ne 20 gün içinde altıncı kez baskın düzenledi.

Esir Musa Halayıka’nın eşi, esirler Kassam ve Mecd’in annesi, işgal güçlerinin gece yarısından sonra saat 01:00 civarında evlerini kuşattığını, oğlu Kassam’ı da yanlarında getirdiklerini ve evde uzun süre arama yaptıklarını, inşaat halindeki evin bazı bölümlerinde kazı yaptıklarını ve aramaların saat 04:30’a kadar sürdüğünü söyledi.

Esir Musa Halayıka’nın eşi, işgal askerlerinin baskın sırasında 16 yaşındaki üçüncü oğlu Muhammed’i de sorguya çektiklerini, Muhammed’in bayram öncesi işgal güçlerinin düzenlediği baskında yaralandığını, işgal askerlerinin arama sırasında polis köpeklerini de kullandığını bildirdi.

Öte yandan, işgal güçleri ve istihbarat görevlileri, El-Müselles bölgesindeki Kefer Kasım beldesinde Filistinli işçilerin kaldığı eve bu sabah erken saatlerde baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin baskın sırasında Eş-Şuyuh beldesi sakinlerinden 24 yaşındaki Abdullah Fehmi Abdullah Halayıka’yı gözaltına aldığı kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.