FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Filistinli esirler konusunu şantaj olarak kullanıyor

Filistinli insan hakları ve hukuk çevreleri, işgal rejiminin işgal zindanlarında uzun süredir yatan Filistinli esirleri serbest bırakma taahhüdünün şüpheli olduğunu belirterek, esirler konusunun İsrail’in elinde Filistin Yönetimi’ne karşı kullandığı bir pazarlık kartı haline geldiğini söyledi.

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi bugün (30 Haziran Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı.Bildiride, esirlerin serbest bırakılması konusunun daha önce birçok kez gündeme geldiği fakat hiçbir ilerleme olmadığı ifade edildi.

İşgal yönetiminin esirler konusunu kendi çıkarları doğrultusunda Filistin tarafına karşı pazarlık ve şantaj unsuru olarak kullandığını belirten Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, Filistin halkından siyasi kulislerde yaşananlara ve iyi niyet girişimlerine çok fazla bel bağlamamasını istedi.

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, işgal yönetiminin işgal zindanlarında uzun süredir tutulan Filistinli esirlerin tümünün veya bir kısmının serbest bırakılmasının şüpheli olduğuna dikkat çekerek, işgal rejimi parlamentosu Knesset’te bu konudaki yetkinin İsrail Başbakanı’nın elinden alınması konusunda bugünlerde çalışmalar yürütüldüğünü bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.