FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Filistinli esirlere uygun olmayan ilaçlar veriyor

Esirler Araştırma Merkezi, Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan hastaların ilaç azlığından şikayetçi olduklarını ve cezaevi doktorunun hemen hemen bütün hastalara ağrı kesici verdiğini söylediklerini belirtti.

Esirler Merkezi zindanlarda bulunan hasta esirlerin ifadelerine dayanarak şu bilgiyi verdi: “Siyonist işgal rejimi İsrail zindanlarında hastalıkları kronik hale gelen esirler, cezaevi doktorunun verdiği ilaçlara güvenmiyor. Çünkü bizzat işgal rejiminde yayınlanan raporlar esirlerin denek olarak kullanıldığını gösteriyor. Esirler ayrıca hipokrat yeminine sadık kalmayan Siyonist doktorların tedavilerine de kuşkuyla bakıyorlar.”

Esirlerin yaşadığı olumsuzluklara odaklanmanın gerekli olduğunu belirten Esirler Merkezi, zindanda şehit olan esirlerin işgal rejiminin kasıtlı olarak kendilerini ölüme terk ettiğini, doktorların uygun olmayan ilaçları vermelerinin ise tekrarlanan bir olumsuzluk olduğunu, bunun karşısında insan hakları merkezlerinin seslerini yükseltmeleri gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.