FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Filistinlilerin Mescid-i Aksa’da namaz kılmalarını engelliyor

Filistinlilerin ibadet özgürlüğünü kısıtlamaya devam eden işgal güçleri, bugün (30 Mayıs) de sabah saatlerinden itibaren Mescidi Aksa çevresinde yoğun güvenlik tedbirleri alarak gençlerin camiye gidip Cuma namazı kılmalarını engelledi.

Kadınlara yaş sınırlaması getirmeyen işgal güçleri, Filistinli erkeklerden sadece yeşil kimlik taşıyan ve bunlardan da sadece yaşları 45’in üzerinde olanlara Mescidi Aksa’ya giriş izni verdi.
Yerel kaynaklar, bugün sabah erken saatlerde özellikle Kudüs’ün eski mahalleleri ile Mescidi Aksa’nın çevresindeki cadde ve sokaklarda yoğun bir şekilde görünmeye başlayan işgal güçlerinin, Cuma namazından sonra olası bir eylemi önlemek için tedbir aldıklarını söylediler.
Dinlere, ibadet özgürlüğüne ve insan haklarına saygılı olduğunu iddia eden işgal rejimi, Filistinlilerin Mescidi Aksa’da namaz kılmalarına engel çıkarmaya devam ediyor. Mescidi Aksa’ya girişe yaş sınırlaması getiren işgal rejimi bununla gençleri camiden uzaklaştırmak ve orayı istediği gibi Yahudileştirmek istiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.