FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail gece yarısı yaralanan bir askerinin öldüğünü açıkladı

Siyonist işgal rejiminin medya gözetiminden sorumlu birimi bugün (27 Temmuz Pazar) sabah medya organlarına gece yarısı ağır yaralanan bir askerlerinin hayatını kaybettiğine dair haberi yayınlamalarına izin verdi. Yediot Aharanoot gazetesi de bu bilgiye dayanarak son 24 saat içinde öldürülen işgalci asker sayısının 10 olduğunu duyurdu.

Ağır yaralandıktan sonra hastanede ölen işgalci askerin 27 yaşındaki teğmen Barack Rafael Digorkir olduğu ifade edildi. Bu askerin ölümünün açıklanmasıyla birlikte işgal rejimi tarafından resmen açıklanan, öldürülen asker ve subay sayısının da 43 olduğu ifade edildi.

Bu arada Filistin direnişinin siyonist işgal rejiminin hedeflerine yönelik füze saldırıları da devam ediyor. Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları tarafından bugün sabah Tel Aviv ve Asdud’a yedi adet füze atıldığı ifade edildi.

Kassam Tugayları tarafından yapılan iki farklı açıklamada Tel Aviv’e iki adet M75, Tel Aviv’in güneyinde Gazze’ye daha yakın bölgede bulunan Asdud’a da da 5 adet grad füzesi atıldığı ifade edildi.

Atılan füzeler dolayısıyla 1948’de işgal edilmiş bölgenin güney ve orta kesiminde alarm sirenlerinin çaldığı haber verildi.

Yediot Aharanoot gazetesi bir füzenin Petah Tikva şehrinde açık alanda patladığını ancak herhangi bir can kaybının olmadığını haber verdi.

Filistin İslâmî Direniş Hareketi işgal rejiminin tek yanlı olarak ateşkesi uzatma kararıyla ilgili açıklamasında işgalci askerlerin Gazze’nin bütün sınırlarından çekilmesini ve can korkusuyla evlerini terk etmek zorunda kalan Filistinlilerin evlerine dönmelerini garanti etmeyen bir ateşkesin itibarının olmayacağını bildirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.