FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail geçen hafta 17 Filistinlinin ülke dışına çıkışına izin vermedi

Filistin halkının huzurunu kaçırmaya devam eden işgal rejimi, geçen hafta Filistin dışına çıkmak isteyen Batı Yaka halkından 17 kişiyi Filistin topraklarıyla Ürdün arasındaki tek sınır kapısı olan El-Kerame’den güvenlik nedeniyle geri çevirdi. Kapıda soruşturma yapan işgal askerleri engellediği bazı Filistinlileri serbest bırakırken diğerlerini de tutukladı.

Kaynaklar geçen hafta 11763 Filistinlinin Filistin toprakları dışarı çıktığını ve 9926 Filistinlinin de giriş yaptığını belirterek, dışarı çıkmak isteyen 17 kişinin ise işgal rejimindeki istihbarat birimleri tarafından verilen istihbarat bilgileri nedeniyle dışarı çıkmaktan engellendiklerini ifade etti.

Filistin dışına çıkmak isteyen Filistinliler bin bir güçlükle pasaport aldıktan sonra sınırda bir dizi güvenlik engeline takılıyor. Bunları aşanlar bu kez istihbarat birimlerinin gönderdiği ve içeriği açıklanmayan bilgilere takılıyor. Saatlerce sınırda bekletilen Filistinlilerden bazıları ise “Güvenlik nedeniyle sizin dışarı çıkmanıza izin vermiyoruz” sözüyle geri dönmek zorunda kalıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.