FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail güçleri, Ağustos ayında Kudüs’te 150 Filistinliyi gözaltına aldı

Kudüslü Esir Aileleri Komitesi’nin yayınladığı raporda, işgal güçlerinin geçtiğimiz Ağustos ayı boyunca 150 Kudüslüyü gözaltına aldığı ve gözaltıların daha çok Eski Belde semtinde yoğunlaştığı belirtildi.

Rapora göre, gözaltına alınanlar arasında çocukların oranının oldukça yüksek olduğu ve 12 yaşını geçmeyen çocukların dahi gözaltına alındığı ifade edildi.

Raporda, 49 Kudüslünün Mescid-i Aksa’da neredeyse her gün yaşanan olaylar ve çatışmalar nedeniyle gözaltına alındığı, gözaltına alınanlardan 51’inin evlerine baskın düzenlenerek ve 99’unun da olay yerinde gözaltına alındığı kaydedildi.

Raporda ayrıca gözaltına alınanlardan 69’unun genç, 13’ünün kadın ve 64’ünün de çocuk olduğu bildirildi. Raporda, Ağustos ayında Kudüs’te yaşları 12’den küçük 4 çocuğun da gözaltına alındığına dikkat çekildi.

Gözaltına alınan Kudüslülerin 45’inin Eski Belde semtinden, 16’sının El-İseviyye beldesinden, 15’inin Silvan beldesinden, 12’sinin Et-Tur beldesinden, 7’sinin Şufat Mülteci Kampı’ndan, 8’inin Ra’s El-Amud beldesinden, 3’ünün Vadi El-Cevz’den ve 9’unun da Kudüs’ün diğer bölgelerinden olduğu ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.