FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail güçleri, Batı Şeria’da 12 Filistinliyi gözaltına aldı

İşgal güçleri bu sabah (2 Eylül Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın dört vilayetinde 12 Filistinliyi gözaltına alırken, operasyonların Cenin’in çeşitli bölgelerinde yoğunlaştığı ifade edildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri El-Halil kentinin kuzeyinde El-Arrub Kampı’nda evlere barbar bir şekilde baskın düzenleyerek Fadi Zeydan, Mahmud El-Adaribe, Yusuf Eş-Şatarat ve Mutasım Cevabira’yı gözaltına alarak bilinmeyen bir yere götürdü.

Beyt Ummer’deki Yahudi Yerleşimine Karşı Halk Komitesi sözcüsü Muhammed Iyad Avad, işgal güçlerinin beldedeki Et-Tarabiga bölgesine baskın düzenlediğini ve Beşir Ebu Ayyaş isimli genci gözaltına aldığını, böylece beldede 24 saat içinde gözaltına alınanların sayısının yedi kişiye ulaştığını söyledi.

Nablus vilayetinde de işgal güçleri Nablus kenti yakınlarında iki Filistinliyi yanlarında savaş aleti bulundurdukları iddiasıyla gözaltına aldı.

İşgal televizyonu 7’inci kanalı, işgal güçlerinin Za’tera kontrol noktasında aracında M16 ve mermi buldukları bir Filistinliyi gözaltına aldığını bildirdi. İşgal rejiminden yayın yapan 0404 sitesi de işgal güçlerinin Itamar Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bir genci üzerinde bıçak bulundurduğu için gözaltına aldığını ifade etti.

Ramallah’ta ise Esir Kulübü işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde üç genci gözaltına aldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.