FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail güçleri Batı Şeria’nın birçok bölgesine baskın düzenledi

İşgal güçleri bu sabah (22 Aralık Salı) erken saatlerde Batı Yaka’nın birçok bölgesinde baskınlar gerçekleştirerek evlerde arama yaptı.

Dün gece Havara askeri kontrol noktası yakınlarında bir grup işgal askerine ateş açılmasının ardından işgal güçleri Nablus kentine ve köylerine baskın düzenledi. Baskınların güneydeki Madma ve doğudaki Salim köylerinde yoğunlaştığı ifade edildi.

Kaynaklara göre, işgal askerlerine ateş açılmasının hemen ardından işgal güçleri bölgede arama başlattı ve Kudüs Caddesi’nde birçok dükkâna baskın düzenleyerek güvenlik kameralarının kayıtlarına el koydu.

İşgal güçlerinin Madma köyünde de birçok eve baskın düzenleyerek arama yaptığı ve eşyalara zarar verdiği, ev sahiplerinin laptoplarına ve cep telefonlarına el koyduğu belirtildi.

İşgal güçlerinin aynı köyde Ahmed Nassar isimli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı, Salim köyünde de birçok eve baskın düzenleyerek arama yaptığı ifade edildi.

Selfit vilayetinde işgal güçleri bölgeye baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcileri korumak amacıyla geniş güvenlik önlemleri aldı.

El-Halil vilayetinde de işgal güçleri çeşitli bölgelere düzenledikleri baskınlar sırasında üç Filistinliyi gözaltına aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (40) içerik yüklenmiştir.