FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail güçleri, Gazze açıklarında Filistinli balıkçılara saldırdı

Geçen yıl Gazze’de meydana gelen savaşın ardından sağlanan ateşkesi ihlal etmeye devam eden işgal ordusuna ait hücumbotlar bu sabah Gazze açıklarında balık avlayan Gazzeli balıkçılara otomatik silahlarla saldırdı.

Filistin İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, işgal ordusuna ait hücumbotların bugün Gazze açıklarında Filistinlilere ait balıkçı teknelerine ateş açtıkları belirtildi.

Sudaniye açıklarında meydana gelen saldırının ardından avlanmayı yarıda kesen balıkçıların kıyıya geri döndükleri, saldırıda can kaybının olmadığı ifade edildi.

Geçen yıl meydana gelen savaşın ardından 26 Ağustos 2014’te Mısır gözetiminde sağlanan ateşkese rağmen işgal güçleri denizde ve karada Filistinlilere saldırmakta, onları yaralamakta ve öldürmektedir.

İşgalcinin saldırıları nedeniyle ekmeğini denizden çıkaran binlerce Filistinli denize ancak sınırlı bir şekilde açılmaktadır. Gazzeli balıkçılar kendileri için adeta bir mayın tarlası gibi olan denize, başka rızık kapıları olmadığı için tekrar açılmaktan başka çare bulamıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.