FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail güçleri, Mescid-i Aksa bekçilerine ve Filistinli çocuklara saldırdı

İşgal güçlerinin bu sabah (10 Ağustos Pazartesi) Mescid-i Aksa bekçilerine saldırdığı ve bir bekçiyi gözaltına aldığı, bunun üzerine Mescid-i Aksa bekçilerinin El-Esbat Kapısı önünde işgal güçlerinin ihlallerini protesto etmek üzere gösteri düzenlediği bildirildi.

Kudüs ve Mescid-i Aksa İşleri Enformasyon Merkezi’nin bildirdiğine göre, işgal güçleri bu sabah El-Esbat Kapısı önünde Mescid-i Aksa bekçilerine ve çocuklara saldırarak çok sayıda göz yaşartıcı bomba attı. İşgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan birçok kişinin etkilendiği, Mescid-i Aksa bekçilerinden birinin yaralanarak hastaneye kaldırıldığı ve bir bekçinin de işgal güçlerince gözaltına alındığı ifade edildi.

İşgal güçleri bu sabah Filistinli çocukların El-Esbat Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girmelerine izin vermemiş ve çocuklara saldırmış, bunun üzerine Müeyyid Haşime isimli bekçi çocukları korumak için müdahalede bulunmuş fakat işgal askerleri Haşime’ye biber gazı sıkarak darp etmişti.

İşgal güçlerinin ayrıca Mescid-i Aksa bekçileri başkanı Eşref Ebu Ramile ve bekçi Yahya Şehhade’ye de saldırdığı ve biber gazı sıktığı, Ebu Ramile ve Şehhade’nin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.