FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail güçleri, Silvan’da bir genç ve bir çocuğu gözaltına aldı

İşgal güçleri dün (24 Ağustos Pazartesi) ikindi saatlerinde Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesinde işgalcilere taş attıkları gerekçesiyle Filistinli bir çocuk ile bir genci gözaltına aldı.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal güçlerinin beldenin orta mahallesine baskın düzenleyerek 13 yaşındaki Muhammed Nur Fethi Ebu Nab ile 17 yaşındaki Heysem Davud Yusuf Berekat’ı gözaltına aldığını ve kentteki Salahaddin Polis Merkezi’ne götürdüğünü söyledi.

Bu arada, işgal istihbaratı görevlileri ve özel kuvvetler, Ramallah’a sürgün edilen milletvekili Ahmed Atvan’ın Kudüs’ün güneydoğusundaki Sur Bahir beldesinde bulunan evine baskın düzenledi. Baskının gerekçesinin öğrenilemediği ifade edildi.

Medya kaynakları, işgal güçlerinin Kudüs’ün Es-Sahira Kapısı’nda Ahmed Ebu Ramile isimli çocuğu gözaltına aldığını ve Salahaddin Polis Merkezi’ne götürdüğünü bildirdi.

Öte yandan, işgal güçleri Kudüslü esir Nasır Ziyad Abdullah İbrahim’i 21 ay 3 günlük mahkûmiyet süresini tamamlamasının ardından En-Nakab Sahra Cezaevi’nden serbest bıraktı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Eylül 2021 (16) içerik yüklenmiştir.