Haberlerİmam HumeyniİranOrtadoğu

Korsan İsrail ile dostluk ülkeler için tehlikelidir

Şah Rejmi ve Türkiye’nin siyonist İsrail’le Sıcak İlişkisini sert şekilde eleştiren İmam Humeyni -ks- bugün birçok ülkenin de başını ciddi belalara sokan bu öldürücü ve utanç verici dostluk hakkında şöyle diyor:

“…Bundan daha kötüsü, İsrail ve uşaklarının memleketin birçok hassas makamlarına musallat olması ve zalim düzenin uşaklarının yardımıyla memleketin iktisadını ele geçirmesidir. İsrail islam ülkeleriyle savaş halindedir ve İran hükumeti ise ona mümkün olduğu kadar sıcak davranmakta, her türlü tebliğ araçlarını ve mallarının içeriye girmesini sağlamaktadır.

Ben defalarca bu tehlikeye karşı uyardım, İsrail’le dost olunması bütün Müslümanlar için tehlikedir diye…Ülkelerin her şeyi için tehlikedir bu..Diyanet için tehlike, memleketin istiklali için tehlike, ülkenin iktisadı için tehlikedir…

Ben teşkilatlardan yükselen ve ağızdan ağıza dolaşan “Küfür tek millettir” cümlesine çok üzgünüm; bu söz kelamullahın nassıyla çelişmektedir ve bu söz İsrail ve uşaklarını desteklemek içindir; İsrail’i -resmi olarak- tanımak için mukaddimedir; İsrail uşaklarını ve sapık fırkayı desteklemek için.

(İmam Humeyni’nin memleketin istiklali hususunda İran halkına ikazı, 18/1/1343; SN; c.1, s.62.)

Hedef islamdır, memleketin istiklalidir, İsrail’in uşaklarını tardetmektir, islam ülkeleriyle birleşmektir. Şimdi memleketin bütün iktisadı İsrail’in elidedir ; İsrail’in uşakları İran’ın iktisadını ellerine geçirmişler. Fabrikaların çoğunu onlar idare etmekte, televizyon, döviz, Pepsi fabrikası…

Hacıları Mekke’ye götürecek olan iki uçak İsrail’in uçağıydı!!! Daha sonra bu işten vazgeçmek zorunda kaldılar. Bugün tavuk yumurtasını bile İsrail’den getirmekteler! Ey Müslümanlar! Saflarınızı sıklaştırmak zorundasınız, bunlar sömürgenin uşaklarıdır, sömürgenin kökünü kazımak gerek!!!.
(İmam Humeyni’nin 21/1/1343 yılındaki konuşmasından; SN; c.1, s.64.)

Rahatça patronlarına itaat edebilmek için bu çirkin planlarıyla (halkı ruhaniyet ve din hocalarından ayırmakla) bize karşı halkın nefretini kazandırmak istiyorlar. Keşke -bir tek- patronlara itaat etmek olsaydı, bunlar İsrail’e itaat etmek istiyorlar…

Biz fesatlara karşıyız, biz diyoruz ki sizin ıslah programlarınızı İsrail hazırlıyor. Siz kendiniz bir program hazırlamak istediğiniz zaman da elinizi İsrail’e açıyorsunuz. Siz askeri uzmanı da İsrail’den bu memlekete getiriyorsunuz. Siz öğrencileri buradan İsrail’e gönderiyorsunuz. Keşke diğer yerlere gönderseydiler, keşke İngiltere’ye gönderseydiler, Amerika’ya gönderseydiler; İsrail’e gönderiyorlar! Biz bunlara karşıyız.

Biz diyoruz ki, bütün islam ülkeleri bir tarafta -yeralarak- küfür ve İsrail’in karşısında durmuşlar, siz ve Türkiye de diğer tarafta ve İsrail’in yanındasınız. Biz diyoruz ki, bu salah değil, milletlerin duygularını bu kadar zedelemeyin, vallahi zararlıdır. Bütün müslümanlar bir tarafta, İran ve Türkiye ise diğer tarafta ve katil İsrail’in yanında!!? Olacak iş mi bu?!! O zaman İran halkı bulaşıverir bu pisliğe, o zaman sünni kardeşlerimiz şiilerin yahudiperest olduğunu sanmazlar mı?!…

Gelin oturup bir bakalım hele, bunun neresi irtica?!. İki bin beşyüz yıllık bir memleketiniz olduğunu söyleyen ve devamlı çürümüş, yokolmuş kemiklerle övünüp duran ve islamın karşısında bu kemikleri toprağın altından çıkarmak isteyen sizler ömrünüzün son anlarında islam ahkamı ve müslümanlar karşısında İsrail’le birleşmek mi istiyorsunuz? Biz İsrail’le işbirliği yapmayın diyoruz diye bizi de kendiniz gibi göstermek ve İsrail yandaşlığı yaftası vurmak istediniz bize.. Yuh olsun size!.Biz kim, şu katil siyonist İsrail eşkıyası kim?!

Şimdi her alanda dışarıya muhtaç olan bu memleket ileri bir memleket mi yani? İsrail’den işadamı getiriyor, birilerinin bir şeyler öğrenmesi için İsrail’e gönderiyor… Bu yıl bu Kum’dan da bazıları gittiler, yani onları gönderdiler, gönderdiler ki orada öğrensinler, onlardan sahtekarlık öğrensinler, onlardan hile ve aldatma öğrensinler; onlardan ne öğrenmek istiyorlar?

İsrail eşkıyasının ihanet ve kalleşlikten başka bir Müslümana öğretebileceği ne olabilir ki?! Biz diyoruz ki, onları gönderdikleri bu merkezlerde fesattan başka bir şey yoktur ve siz sonra deneyin bakın on, yirmi yıl sonra, yirmi, otuz yıl sonra sonucunun ne olacağını göreceksiniz! Bunları gönderin bakalım, fesattan başka birşey görecek misiniz?!
(İmam Humeyni’nin 25/2/1343 yılındaki konuşmasından; SN; c.1, s.77.)

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.