FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail ile görüşme heyetine katılacaklar halk desteğinden yoksundur

Hamas’ın ileri gelenlerinden Husam Bedran bugün (22 Temmuz Pazartesi) Quds Press’e yaptığı açıklamada, işgal yönetimiyle bağlantının ve ona karşı tavizlerin Oslo sürecinde önce gizli olarak, tamamen halkın bilgisi dışında başladığını ve bugüne kadar da Filistinliler yararına hiçbir sonuç elde edilemediğini söyledi.

Husam Bedran, yeni merhalede işgal devletiyle masa başı görüşmelerini yürütecek heyete yine bu işin gediklilerinin seçilmesinin ve şimdiye kadar yürüttükleri görüşmelerden hiçbir sonuç elde edememelerine rağmen bu gediklilerde değişikliğe dahi gidilmemesinin daha işin başlangıcında işgal yönetimi karşısında zaafın kabullenildiği, görüşmelerden bir şeyler elde etme amacının zaten bulunmadığı ve şimdiye kadar olduğu gibi havanda su dövme niyetiyle görüşmelere dönüldüğü anlamına geleceğini ifade etti.

Husam Bedran, yeni merhalede işgal yönetimi yetkililerinin karşısına oturacaklar arasında şimdiye kadar başarısızlıklarını ispat etmiş Saib Arikat ile Yasir Abdurabbih’in yer alacak olmasını bu açıdan ele almak gerektiğini söyledi.

Bedran, meselenin aslında siyasi dahilikten yoksun olmaya veya vakıayı iyi okuyamama meselesi olmadığını, görüşmeleri yürütmeye aday gösterilen kişilerin Filistin halkı nezdinde herhangi bir ağırlığa sahip olmamalarından ve bu halkın dertlerini kendilerine dert edinme gibi bir duyarlılık taşımamalarından kaynaklandığını vurguladı.

Husam Bedrân, masaya kim oturursa otursun işgal yönetimiyle görüşmelerin başlatılmasını kesinlikle reddettiklerini, bu kararın tüm halkın ve direniş gruplarının desteğinden yoksun olduğunu da tekrarladı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.