FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail işgal askerleri dün 3 Filistinliyi şehit etti

Filistin halkını katletmek için her yola başvuran işgal askerleri dün akşam Batı Yaka’nın kuzeyine düşen Nablus kentinin güneyindeki Zatera geçiş noktasında elindeki oyuncak silahla askerlere ateş açtığı iddiasıyla Filistinli bir genci şehit etti.

Haberi veren işgal rejimindeki medya kaynakları, Batı Yaka’nın Cenin kentinden olan Cemaleddin Avde’nin yanında bulunan mantar tabancayla işgal askerlerine ateş açtığını, olayda kimsenin yaralanmadığını, bunun üzerine askerlerinin kendisine ateş açarak öldürdüklerini belirttiler.

Görgü şahitlerine dayanarak haberi veren Siyonist Kanal-10 televizyonu ise, Filistinli gencin vurulurken havaya ateş açtığını ifade etti.

Diğer yandan dün akşam (07 11 Perşembe) Batı Yaka’nın Cenin şehrine bağlı Merke köyünden olan üniversite hocası Beşir Sami’yi Zatera sınır kapısından öldüren işgal güçleri, birkaç saat sonra El-Halil şehrinden olan Filistinli genç Enes Fuad El-Atraş’ı da (23) Batı Yaka’nın kuzey doğusunda bulunan Konteyner geçiş noktasında vurarak şehit etti.

Olayla ilgili bilgi veren işgal ordusu, Filistinli gencin bölgede bulunan askerlere elindeki bıçakla saldırdığını, saldırıda bir askerin ağır yaralandığını ve saldırı üzerine gencin vurulduğunu iddia etti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Nisan 2024 (22) içerik yüklenmiştir.