FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail işgal güçleri Batı Şeria’da birçok eve baskın düzenledi

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçleri Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde birçok eve baskın düzenledi ve evlerde arama yaptı.

Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil vilayetinde bu sabah (6 Ağustos Çarşamba) birçok eve baskın düzenleyen işgal güçleri dört kişiyi gözaltına aldı. Güvenlik kaynaklarından ve görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, işgal güçleri müebbet hapis cezasıyla işgal zindanlarında 30 yıl yattıktan sonra esir takası anlaşmasıyla özgürlüğüne kavuşan eski esir İbrahim Fadl Cabir’i, ayrıca Talib Ahmed El-Cemel ve Abdullah Ahmed Süleyman Ebu İsniyne’yi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin El-Halil’e bağlı Dura beldesinde de eski esirlerden Haşim Teym Er-Recub’u gözaltına aldığı ifade edildi. İşgal güçleri İzna, Yatta, Sair ve Halhul beldelerinde de evlere baskın düzenledi ve kimlik kontrolü için belde girişlerine kurduğu barikatlarla trafiği aksattı.

İşgal güçlerinin Beytlahim’de de bu sabah İslam Cemal Ebu Besme isimli genci gözaltına aldığı öğrenildi. İşgal güçleri bu sabah ayrıca Cenin’e bağlı ve ırkçı ayrım duvarı arkasında kalan Doğu Bartaa köyüne baskın düzenledi ve sanayi bölgesinde iki sanayi tesisini yıktı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (9) içerik yüklenmiştir.