FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail işgal güçleri Batı Yaka’da 6 Filistinliyi gözaltına aldı

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçleri, Batı Yaka’nın Beytlahim ve El-Halil vilayetlerinde altı Filistinliyi gözaltına aldı. İşgal güçleri, El-Halil’in Eski Belde semtinde de elli yaşlarında bir Filistinli kadını bir süre gözaltında tuttuktan sonra serbest bıraktı.

Quds Press Haber Ajansı’nın Filistin güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, işgal güçleri El-Halil’de Es-Semuu beldesinden Eymen Ali Musa Ebu Arkub ile İzna beldesinden Hani Hıdır El-Ciyavi isimli gençleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. İşgal güçlerinin her iki evde de arama yaptığı bildirildi.

Bu arada işgal güçlerinin 52 yaşındaki Zeliha Kasım El-Muhtesib isimli Filistinli kadını El-Halil’in Eski Belde semtinde birkaç saat gözaltında tuttuğu, Tergumya beldesinden Muhammed Abdullatif Tanine’yi öldüresiye dövdüğü ve Tanine’nin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

İşgal güçleri Batı Yaka’nın Beytlahim vilayetine bağlı El-Hıdır beldesinde de Filistinli üç genci gözaltına alarak sorgulamak üzere götürdü. Gözaltına alınan gençlerin 21 yaşındaki Ahmed Abdusselam Salah, 23 yaşındaki Ali Mahmud Reşid ve 33 yaşındaki Şadi Ali Salih olduğu bildirildi. İşgal güçlerinin Beytlahim’de ayrıca Emir Cuma Zevahira isimli genci gözaltına aldığı ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Haziran 2021 (21) içerik yüklenmiştir.