FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail işgal güçleri dün gece 4’ü çocuk 8 Filistinliyi tutukladı

Filistin halkına karşı baskılarını artıran işgal güçlerinin dün gece Ramallah şehrinin doğusunda yer alan Silvad beldesinin batı kapısı önünde çıkan çatışmaların ardından dört Filistinli genci tutukladığı belirtildi.

Görgü şahitleri verdikleri bilgide, dün akşam Silvad beldesinde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çıkan çatışmada, işgal güçlerinin gençleri dağıtmak için yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba ve ses bombası kullandığını, buna rağmen direnişi sürdüren gençleri tutuklamak için pusu kurduğunu ve Muhammed Ziyad Hamid (12), Mecd Salih Hamid (15), Ömer Halid Hammad (16) ile ismi henüz belirlenemeyen birçok genci tutuklandığını ifade etti.

Diğer yandan dün gece Cenin şehrine bağlı El-Arka köyünde de dört Filistinli vatandaşın tutuklandığı bildirildi.

Kaynaklar, söz konusu dört Filistinlinin gece evlerine dönmek için ırkçı ayrım duvarının yanından geçerken aniden işgal askerlerinin saldırısına uğradıklarını, saldırıyla birlikte Filistinlileri dövmeye başlayan askerlerin daha sonra onları bir askeri araca bindirip gittiklerini söyledi.

İşgal rejimi İsrail’in Filistin topraklarını bölmek için inşa ettiği ırkçı ayrım duvarına yakın tarlalarına giden Filistinliler sürekli işgal askerlerinin saldırısına maruz kalmaktadırlar.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.