FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail işgal güçleri eylemcilerin yakınlarını tutukluyor

Siyonist işgal güçleri, dün Tel Aviv’de bir Siyonist askerle Gush Etzion’da Siyonist yerleşimcilere bıçaklı saldırılarda bulunan Filistinli gençlerin evlerine dün gece ve bu sabah baskın yaparak eylemci gençlerin yakınlarından bazılarını tutukladı.

Batı Yaka’nın El-Halil şehrindeki kaynakların bildirdiğine göre dün gece kalabalık bir Siyonist asker grubu Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi’nde üç Siyoniste bıçaklı eylem gerçekleştiren Filistinli gencin babasına ait El-Halil şehrinin orta kesiminde bulunan Ayn Sare Caddesi’ndeki eve baskın yaptı. Evi didik didik arayan işgal güçleri eylemi yapan gencin kardeşi Muhammed El-Heşlimun ile aynı bölgede bulunan eniştesinin evini de basarak eniştesi Eymen Şuveyki’yi tutukladı.

Babasıyla eniştesinin evine baskın yapmakla yetinmeyen işgal güçleri, Filistinli gencin diğer akrabalarınının da evlerini basıp evdeki eşyaları kırdı.

Dün Tel Aviv’de Siyonist askerlere karşı feda eyleminde bulunan Nureddin Ebu Haşiye’nin Nablus’un doğusunda yer alan Asker Mülteci Kampı’ndaki evini basıp, babasıyla kardeşlerini tutukladı.

İşgal güçlerinin kampa düzenlediği baskına karşı cadde ve sokaklara çıkan gençlerle işgal güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.