FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail işgal güçleri geçen ay 600 Filistinliyi tutukladı

Filistinli Esirleri Araştırma Merkezi hazırladığı raporda, işgal güçlerinin geçen ay aralarında 62 çocuk ve 20 kadının da olduğu 600’den fala Filistinliyi tutukladığını belirtti.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan merkez, işgal güçlerinin Filistin halkına karşı baskılarını artırdığına dikkat çekerek, geçen ay tutuklananların yarısına yakınının Kudüs’ten olduğunu, onu El-Halil şehrinin takip ettiğini ifade etti.

Tutuklananlardan 19’unun Gazze’den ve bunlardan çoğunun da sınıra yakın bölgelere giden çocuklar olduğunu belirten merkez, 52 yaşındaki Muhammed Hamis Hamdan’ın ise Ürdün’de tedavi olmak için Beyt Hanun sınır kapısından çıkarken tutuklandığını belirtti.

İşgal güçlerinin geçen ay gerçekleştirdiği tutuklama operasyonlarından kadınlar da nasibini alırken, bunlardan 8’i Mescidi Aksa içinden alınıp götürüldü.

Siyonist işgal rejimi zindanlarındaki esirlerin durumuna da değinen merkez, işgal rejiminin 94 esir hakkında idari ceza verdiğini vurgulayarak, bunlardan 16 esirin yeni, 78’inin ise daha önce de idari ceza alan esirler olduğunu hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.