FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail işgal rejimi 15 Filistinli vekili hâlâ zindanda tutuyor

İşgal yönetimi, Filistin halkının sesini kısmak ve parlamentosunu etkisiz hale getirmek için yıllardır Filistinli vekilleri zindanda idari hapis cezalarıyla tutuyor.

“Ahrar” Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, şu anda Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan 15 vekilden 11’inin idari hapis cezalarıyla cezaevinde tutulduklarını belirterek, işgal mahkemesinin onları bir şeyle suçlamaksızın haksız yere cezaevinde tuttuğunu ifade etti.

İşgal rejiminin Filistin Parlamentosu’na karşı düşmanca tutumunu sürdürdüğüne dikkat çeken Ahrar Merkezi, işgal güçlerinin en son El-Halil şehrinden Muhammed Mahir Bedr ile Nizar Ramazan’ı tutuklayıp zindana attığını belirtti.

Ahrar Merkezi yaptığı açıklamada, idari hapis cezalarıyla sürekli cezaevinde tutulan vekillerin en son idari hapis cezası alan diğer esirlerle birlikte idari hapis cezalarını protesto etmek için işgal mahkemelerini reddettiklerini ve revirlere çıkmadıklarını kaydetti.

İşgal rejimi İsrail bir çok hukuk merkeziyle insan hakları çevrelerinin yaptığı çağrıya rağmen biri bakan 15 vekili idari hapis cezalarıyla cezaevinde tutmayı sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.