FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail istihbaratı görevlileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

İşgal istihbaratından bir grup bu sabah (6 Kasım Çarşamba) Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyerek avlusunda incelemelerde bulundu.

Grubun daha sonra Mescid-i Aksa’daki cemaatin ve ilim öğrencilerinin protesto amacıyla yüksek sesle getirdiği tekbir sesleri arasında Mescid-i Aksa’dan ayrılmak zorunda kaldığı bildirildi.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, bugün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, on beş kişilik işgal istihbaratı grubunun Mescid-i Aksa’da El-Kıbli Mescidi’ne baskın düzenlediğini ve içinde incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Mescid-i Aksa’da gerginliğin hakim olduğunu ve cemaatin yüksek sesle tekbir getirdiğini bildiren El-Aksa Müessesesi, işgal polisinin olası çatışma ihtimaline karşı Mescid-i Aksa’da geniş güvenlik önlemleri aldığını ifade etti.

Dört Yahudi yerleşimcinin de bu sabah El-Meğaribe Kapısı’ndan girerek işgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştığını açıklayan El-Aksa Müessesesi, işgal yönetimi ve kurumlarının Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınların tehlikesine dikkat çekerek, “Mescid-i Aksa’ya dokunmak dünyadaki tüm Müslümanlara zarar vermek demektir” dedi.

El-Aksa Müessesesi, Filistinlilere çağrıda bulunarak mümkün olduğunca Mescid-i Aksa’ya gelerek nöbet tutmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.