FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Kerem Ebu Salim ve Beyt Hanun sınır kapılarını kapattı

Korsan İsrail hükümeti, Gazze Şeridi’ne açılan Kerem Ebu Salim ve Beyt Hanun “Erez” kapılarını güvenlik bahanesiyle kapattı.

Ticari Malların Gazze Şeridi’ne Girişi Koordinasyon Komitesi Başkanı Raid Futuh, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İsrail yönetimi bize ticari malların girişi için kullanılan Kerem Ebu Salim Kapısı’nın bugün (24 Haziran Pazartesi) güvenlik nedeniyle kapalı olacağını ve ticari mallar ile yardım malzemelerinin bugün Kerem Ebu Salim Kapısı’ndan Gazze Şeridi’ne girişine izin verilmeyeceğini söyledi” dedi.

İsrail Radyosu, İsrail Savunma Bakanı Moshe Ya’alon’un Gazze Şeridi’ne çeşitli ticari malların ve insani yardımların naklinde ve yolcu geçişindi kullanılan Kerem Ebu Salim ve Beyt Hanun kapılarının kapatılması talimatı verdiğini söyledi.

İsrail Radyosu’nun haberinde, işgal ordusunun “İsrail, meskun bölgelerinin füze saldırısına uğraması karşısında sessiz kalmayacak ve bu saldırıları durdurmak için misillemede bulunacak” dediği ifade edildi.

Dün akşam Gazze Şeridi’nden atılan füzelerin 1948’de işgal edilen Filistin topraklarına düşmesi üzerine İsrail Ordusu bu sabah erken saatlerde Gazze Şeridi’nde bazı bölgelere hava saldırıları düzenledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.