FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Kudüs’ün işgalini anma etkinliklerine hazırlanıyor

Kudüs kentinin işgalinin 46. yıldönümü anma etkinlikleri çerçevesinde Yahudi kurum ve kuruluşları Mescid-i Aksa’nın Yahudileştirilmesi ve Kudüs üzerindeki Yahudi egemenliğinin artırılması amacıyla bir dizi uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Bir hafta sürecek programın çeşitli etkinliklerle dolu olduğunu açıklayan Yahudi kuruluşları, etkinliklerin Salı ve Çarşamba günleri yoğunlaşacağını ve Eski Belde’den geçerek Mescid-i Aksa’ya kadar ulaşacak bir yürüyüş düzenleneceğini, yürüyüşe işgal rejimi dini ve siyasi liderlerinin öncülük edeceğini ve on binlerce İsraillinin katılacağını söyledi.

“Kudüs’e Gidiyoruz” sloganıyla Salı günü 12 bin öğrencinin katılımıyla Kudüs’teki tarihi mekanlara geziler düzenleneceğini bildiren Yahudi kuruluşları, gezilerin sonunda Kudüs’ün eski surları karşısında “Kanuni Sultan Süleyman Göleti” vakıf arazisi üzerinde düzenlenecek festivale İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun da katılacağını, son olarak da Burak (Ağlama) Duvarı’na doğru yürüyüş düzenleneceğini açıkladı.

Çarşamba günü ise on binlerce Yahudi yerleşimcinin katılımıyla dev bir yürüyüş gerçekleştirileceği, “Dans Eden Bayraklar Yürüyüşü”ne katılan yerleşimcilerin ellerinde İsrail bayraklarıyla ikindi vakti Kudüs’ün batısından yola çıkarak Eski Belde’nin merkezine kadar yürüyeceği, daha sonra aynı gün akşamı geç saatlerde Burak Alanı’nda gece festivali düzenleneceği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (41) içerik yüklenmiştir.