FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail mahkemesi Tavtah ve Ebu Arafe’ye hapis ve sürgün cezası verdi

Korsan İsrail mahkemesi bugün (11 Temmuz Perşembe) Kudüs milletvekili Muhammed Tavtah ve eski bakanlardan Halid Ebu Arafe’ye 30 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, Tavtah ve Ebu Arafe’nin Kudüs’e girmeleri halinde de altı ay hapis cezası alacaklarını bildirdi.

İşgal mahkemesi milletvekili Muhammed Tavtah ve eski bakan Halid Ebu Arafe’yi 30 ay hapse mahkum etti. Tavtah ve Ebu Arafe’nin Kudüs’teki Kızılhaç binası avlusunda kurulan eylem çadırından kaçırılıp gözaltına alınmalarından bu yana işgal zindanlarında 18 ayı geride bıraktıkları ifade edildi.

Kaynaklar, Tavtah ve Ebu Arafe’nin serbest bırakıldıktan sonra daha önce milletvekilleri Ahmed Atvan ve Muhammed Ebu Tayr’a yapıldığı gibi Batı Yaka’ya sürgün edileceklerini ve Kudüs’e dönmeleri halinde altı ay hapis cezasına çarptırılacaklarını söyledi.

Bu arada, Ahrar Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi, Kudüs milletvekili Muhammed Tavtah ve eski bakan Halid Ebu Arafe hakkında verilen hükmü eleştirdi. Ahrar Merkezi Müdürü Fuad El-Hafeş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İsrail mahkemesinin verdiği kararın zalimce olduğunu ve milletvekillerini yeniden gözaltına alarak enerjilerini tüketmeyi hedeflediğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.