FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Mescid-i Aksa’da Filistinli 7 öğrenciyi gözaltına aldı

İşgal polisi bu sabah (20 Mayıs Salı) Mescid-i Aksa’da ilim öğrencilerinden yedisini yaklaşık on üç Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskını protesto etmek için yüksek sesle tekbir getirdikleri gerekçesiyle gözaltına aldı.

Mescid-i Aksa’nın bekçilerinden edinilen bilgiye göre, işgal polisi Mescid-i Aksa’nın avlusunda gözaltına aldığı Filistinli yedi genci Burak Meydanı’ndaki polis merkezine götürdü.

Yahudi yerleşimcilerden bir grup bu sabah işgal polisi özel kuvvetlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdi. Mescid-i Aksa’nın avlusunun çeşitli bölgelerinde dolaşan yerleşimcilerden bazılarının avluda ayin yapma girişiminde bulunduğu, bunun üzerine cemaatin ve ilim öğrencilerinin tepki göstererek yüksek sesle tekbir getirdiği, işgal güçlerinin yerleşimcileri protesto amacıyla yüksek sesle tekbir getirenlerden ilk önce üç kişiyi ve daha sonra da dört kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya gelmeye devam ettiği, işgal polisinin baskınları protesto girişimlerini şiddet kullanarak bastırmaya çalıştığı ve Mescid-i Aksa’da gerginliğin sürdüğü ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.