FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Nablus ve El-Halil’de birçok eve baskın düzenledi

İşgal güçleri bu sabah (26 Mart Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın Nablus ve El-Halil vilayetlerinde gerçekleştirdiği baskınlar sırasında sekiz Filistinliyi gözaltına aldı.

Kaynaklara göre, işgal devriyeleri birkaç askeri araçla El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Mülteci Kampı’nda bazı evlere baskın düzenledi. Baskın sırasında 16 yaşındaki Musa Emced Et-Tıyti ile 17 yaşındaki Macid Teysir Et-Tıyti’nin gözaltına alındığı bildirildi.

İşgal güçlerinin El-Halil’de de birçok eve baskın düzenlediği ve iki Filistinliyi gözaltına aldığı, gözaltına alınanlardan birinin 21 yaşındaki Velid Necib Zuğeyr olduğu ve Filistinli gencin Vadi Ebu Kuteyle mahallesindeki evine düzenlenen baskın sırasında gözaltına alındığı ifade edildi.

İşgal güçleri ayrıca 21 yaşındaki Mihran Mahmud İmriş’i Feru’l-Heva bölgesindeki evine baskın düzenleyerek ve 22 yaşındaki Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencisi Abdülkadir Şahin’i evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. İşgal güçlerinin her iki evde de arama yaptığı belirtildi.

Beytlahim kentinde de işgal güçleri eski esirlerden Şadi Meali ve Basil El-İyse’yi ifade vermeye çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.