FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Nablus’ta 3 Filistinliyi gözaltına aldı

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçleri bugün (1 Temmuz Pazartesi) sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus kenti yakınlarında üç Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusuna ait askeri bir birlik bugün sabah erken saatlerde Nablus’a bağlı Urif köyüne baskın düzenledi. İşgal güçlerinin Urif köyünde 26 yaşındaki Arif Es-Safedi ve 20 yaşındaki Ahmed Es-Safedi kardeşleri gözaltına aldığı, gençlerin evine baskın düzenleyen işgal askerlerinin evde arama yaptığı ve gözaltına alınan gençlerin bilinmeyen bir yere götürüldüğü ifade edildi.

Öte yandan, Nablus’un güneyindeki Havara beldesi belediyesine yakın kaynaklar, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde beldeye gelerek Filistinlilere ait bazı evlere baskın düzenlediğini ve evlerde arama yaptığını, baskın düzenlediği evlerin sakinlerini sorguya çektiğini, daha sonra Havara Belediye Meclisi üyesi 47 yaşındaki Cihad Mufdi El-Havari’yi gözaltına aldığını ve El-Havari’nin neden gözaltına alındığının bilinmediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.