FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Ofer cezaevindeki esirlere yönelik baskılarını sürdürüyor

Siyonist terör rejimi İsrail’in Ofer cezaevinde bulunan Filistinli esirler dışarıya sızdırdıkları açıklamada, cezaevi idaresinin esirlere yönelik baskılarını sürdürdüğünü, adil taleplerini karşılamadığını, daha önce verdiği taahhütleri yerine getirmediğini, esirlerin daha fazla sıkıntı çekmesi ve toparlanamaması için de sürekli yerlerini değiştirdiğini belirttiler.

Kendilerini ziyaret eden avukatları aracılığıyla dışarıya gönderdikleri mektupta cezaevi idaresinin kendilerine yönelik sürdürdüğü baskılarda artış olduğunu kaydeden esirler, sorunlarının şimdiye kadar çözüme kavuşturulmadığını ve cezaevi idaresine taleplerini iletmelerine rağmen yaşadıkları zor şartların devam ettiğini ifade ettiler.

Esirler mektupta ayrıca şu bilgilere yer verdiler: “Cezaevi idaresi kasıtlı olarak ziyaret günlerinde esirlerin yerlerini değiştirerek onlar üzerinde baskı kurmak ve morallerini bozmak istiyor. Ziyaret günlerinde yakınlarını bekleyen bazı esirler, yakınları getirdikleri temel ihtiyaçları tam teslim edecekten idare onları başka yere naklediyor. Bunun yanında işgal rejimi bazı ziyaret günlerini iptal ederek hem aileleri hem de esirleri zor durumda bırakıyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (13) içerik yüklenmiştir.