FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail Ordusu: Gazze’de Savaşa Hazırız

İşgal ordusu Sözcüsü yaptığı açıklamada; İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde HAMAS Hareketi’yle her türlü karşılaşmaya hazır olduğunu bildirdi.

İsrail Kanal 7 televizyonunu, “Kağıt İHA’lar Terörizmi” ve yanan balonların İsrail için asla engel olmayacağını çünkü İsrail ordusunun HAMAS’ı geriletebilecek araçlara sahip olduğunu ileri sürdü.

Aynı kanal; İsrail ordusunun savaşa hazır olduğunu ancak buna girmek istemediğini, geçtiğimiz senelerde Gazze’yle ortak sınırlardaki huzurun son 3 ayda kaybolduğunu bildirdi.

Filistinlilerin gönderdiği uçurtmalar ve balonlar, Siyonist rejim için büyük bir sorun haline gelmiş ve işgal yetkilileri, Filistinlilerin yeni direniş yöntemine karşı aylardır bir çözüm bulamamışlardır.

Siyonist kaynakların bildirdiğine göre; Siyonist rejimin güvenlik yetkilileri arasında yanan balonlar ve uçurtmalara nasıl karşı konulması konusunda büyük anlaşmazlık yaşanmaktadır.

Savaş Bakanı Avigdor Liberman’n başkanlık ettiği azınlık grup, yanan balonlar için savaş açmak gerektiğini savunurken güvenlik servisleri başkanlardan müteşekkil çoğunluk, yanan balonlar için sonuçsuz bir savaşa girmemek gerektiğine inanıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.