FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail polisi İbrahim El-Halil Camii’ne baskın düzenledi

İşgal polisinin dün (9 Aralık Pazartesi) öğle saatlerinde Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil kentinde İbrahim El-Halil Camii’nin El-İshakiyye bölgesine baskın düzenlediği bildirildi.

El-Halil Vakıflar Müdürlüğü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yaklaşık yirmi polisin dün öğle namazı vakti İbrahim El-Halil Camii’nin El-İshakiyye bölgesine El-Yusufiyye cihetinden gelerek ani bir şekilde ve silahlı olarak baskın düzenlediğini söyledi.

Dün sabah İbrahim El-Halil Camii’nin çatısında Yahudi yerleşimcilerin görüldüğünü belirten El-Halil Vakıflar Müdürlüğü, çatıya açılan kapının tarihi caminin Yahudi yerleşimcilere tashih edilen bölümünde olduğuna dikkat çekti.

İşgal yönetimi tarafından Müslümanlar ve Yahudiler arasında ikiye bölünen İbrahim El-Halil Camii, bugüne kadar birçok kez işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğradı. İşgal yönetimi Yahudilerce kutsal sayılan günlerde de Yahudi yerleşimcileri rahatsız ettiği bahanesiyle İbrahim El-Halil Camii’nde ezan okunmasını yasaklıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.