FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail savaş uçakları bu sabah Gazze semalarında uçtu

İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının bu sabah (16 Haziran Pazar) Gazze Şeridi üzerinde yoğun bir şekilde uçuş yaptığı bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, işgal ordusuna ait F-16 türü savaş uçakları bu sabah Gazze Şeridi semalarında yoğun bir şekilde uçuş gerçekleştirdi. Savaş uçaklarının yoğun uçuşunun Gazze Şeridi sakinleri arasında korkuya yol açtığı ifade edildi.

Görgü tanıkları, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı son savaşın geçen yıl 21 Kasım’da sona ermesinden bu yana ilk kez işgal ordusuna ait savaş uçaklarının Gazze Şeridi semalarında birbirine paralel bir şekilde ve alçaktan uçuş yaptığını söyledi.

İşgal güçleri, Filistinli direniş gruplarıyla işgal hükümeti arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla yapılan fiili ateşkes anlaşmasına rağmen Gazze Şeridi’ni hedef almaya devam ediyor. Gazze sahilleri açıklarında avlanan Filistinli balıkçılara ve sınır bölgelerindeki tarlalarında çalışan çiftçilere sık sık taciz ateşi açan işgal güçleri, Gazze Şeridi sakinlerini havadan da taciz etmeyi sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.