FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail savunma bakanı: Direniş eylemleri tahammül edilecek gibi değil

Korsan İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon, işgal rejimi güvenlik birimlerinin Filistin direnişinin özellikle Batı Yaka’daki eylemlerini endişeyle takip ettiğini ifade ederek, çeşitli birimlerin gerginliğin daha da artması ihtimaline karşı hazırlık yaptığını bildirdi.

Yaalon, dün (23 Ekim Çarşamba) işgal rejimi parlamentosu Knesset’in Dış Politika ve Güvenlik Komitesi toplantısında yaptığı konuşmada, son “terör” eylemlerinin dayanılmaz olduğunu söyledi.

Eylemlerin temelinde kışkırtma, halk desteği ve Filistin Yönetimi’nin eylemleri yeterince kınamaması olduğunu iddia eden Yaalon, İsrail medyasının geniş yer verdiği açıklamalarında “Bütün bunlara rağmen bu eylemlerin üçüncü bir intifadayı harekete geçireceğini sanmıyorum” dedi.

Knesset Dış Politika ve Güvenlik Komitesi Başkanı Avigdor Lieberman ise Bakan Rehavam Zeevi’nin ölüm yıldönümü anısına gerçekleştirilen özel oturumda yaptığı konuşmada, Filistin tarafıyla sağlanacak nihai çözüm anlaşmasının uzun vadeli, İsrail’in güvenliğini garanti edecek ve Filistinlilere ekonomik refah getirecek şekilde olması gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.