FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail sekizi çocuk on Filistinliyi gözaltına aldı

İşgal güçleri dün gece Kudüs’ün doğusundaki Ebu Diys beldesinde İsrail ordusu araçlarına ve askerlerine taş attıkları gerekçesiyle Filistinli sekiz çocuğu gözaltına aldı.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, beldeye baskın düzenleyen işgal güçleri Muhammed Iyad Advan, Enes Bedr ve Enes Rebi’i gözaltına aldı. Görgü tanıkları, işgal güçlerinin ayrıca Amir Iyad, Muhammed Cemil El-Muhtesib, Muhammed Naim Es-Senavi, Müfid Muhammed Er-Reşak ve Mahmud Bassa’yı gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçlerinin beldeye düzenlediği baskın sırasında baskına karşı koymak isteyen Filistinli gençlerin üzerine çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığını bildiren görgü tanıkları, bombalardan çıkan yoğun gaz nedeniyle Imtiyr ailesinden bazı çocukların boğulma tehlikesi geçirdiğini ve tedavi için hastaneye kaldırıldıklarını belirtti.

İşgal güçlerinin ayrıca Musa Ceber ve oğlu Rağıb’ın bu sabah işgal istihbaratına teslim olmalarını istediği ve yine bu sabah (18 Temmuz Perşembe) Batı Yaka’nın Beytlahim vilayetinde iki Filistinliyi gözaltına aldığı kaydedildi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin Taku’ beldesinden Ziyb Muhammed Amur’u evine baskın düzenleyerek ve Cihad Avad Ubeydat isimli genci de Beytlahim kent merkezindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.