FilistinHaberlerOrtadoğuSuriye

Korsan İsrail, Suriye’de yaralanan 6 teröristi helikopterle tedaviye götürdü

İşgalci İsrail otoriteleri Suriye’de her türlü vahşeti işleyen Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine muhtelif tür desteği kapsamında dün Suriye’de yaralanan Nusracı 6 teröristi helikopterle kaldırarak tedavi için işgal altındaki hastanelerine taşıdı.

İsrail medyası işgal ordusuna tabi iki askeri helikopterin Suriye’de ağır yaralanan 6 teröristi Safad Bölgesindeki Ziyf Hastanesi ve Hayfa Bölgesindeki Rembam Hastanesine kaldırdıklarını açıkladı.

İşgal otoriteleri daha önce Suriye’de yaralanan Kaide Örgütlü teröristleri tedavi etmek için sınırdan ambulanslarla kaldırıyordu. Fakat bir süre önce Siyonist işgal altındaki Golan topraklarında yaşayan yurttaşlar terörist taşıyan bir ambulansın yolunu kesmiş, ambulansta bulunan Nusra Cepheli teröristin geçişini engellemişlerdi.

Teröristin olay yerinde ölmesiyle işgal otoriteleri Golan’da haftalar süren geniş baskın operasyonlarıyla dayatmalarda bulunmuştu. Olay ardından İsrail medyası işgal güçlerinin taşıyıp tedavi ettikleri teröristler hakkında herhangi bir haber yayınlamamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.