FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail uluslararası yasaları ve insan haklarını ihlal ediyor

İngiltere’de yaşayan Filistinliler sözcüsü Zahir Biravi, İsrail rejiminin en büyük insan hakları ve uluslar arası yasaların ihlalcisi olduğunu ve insan hakları savunucularının bu rejime karşı sessiz kalmamaları gerektiğini belirtti.

Biravi “İsrail, ABD ve diğer Batılı devletlerin desteğiyle işgal altındaki topraklarda insan haklarını ihlal eden işgalci ve saldırgan bir rejimdir” dedi.

İşgalci rejimin hapishanelerinde beş bin Filistinlinin yattığına işaret eden Biravi “bu suçsuz mahkumlardan iki bini, seslerini dünyaya duyurabilmek için iki hafta önce açlık grevine başladılar ancak insan hakları savunucusu olduğunu iddia eden Batılı medya ve devletleri mahkumların bu durumuna ilgi göstermediler. Batılı ülkeler ve özellikle İngiltere çifte standartlı politikalar izleyerek İsrail’in girişimlerini destekliyor. Bu tür çifte standartlı tutumlar, insafsızlıktır ve kabul edilemez. Kamuoyunun bilinçlenmesi ve baskıların artmasıyla İngiltere ve diğer Batılı ülkelerin İsrail konusunda yanlı politikalarını değiştireceğini umuyoruz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.