FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail yerel radyoyu kapatmakla tehdit etti

Batı Yaka’nın kuzeyinde bulunan Cenin şehrinin batısındaki Salim Kampı’ndaki işgal rejimine bağlı sivil idare, Nas ismiyle Cenin’de yayın yapan yerel radyoya gönderdiği tebligatta, milli ve ulusal bazı marş ve şarkıları yayınlaması durumunda radyoyu kapatacakları tehdidinde bulundu.

Tebligatta işgal rejimine bağlı sözde sivil idare, “Radyoda yayınlanan kimi parçalar, düzenli bir şekilde askerlere ve vatandaşlara zarar vermeyi tahrik eden ifadeler içeriyor. Bu tür ifadelerin yayınlanması 215’inci maddeye göre tahrik kanuna aykırıdır” ifadesini kullandı.

Tebligatta ayrıca, “Kanun maddelerine göre gereken her türlü adımı atmadan, yayını kesmeden ve radyodaki araç gereçlere el koymadan önce şiddete tahrik eden bu tür ifadeleri yayınlamaktan vazgeçmenizi hatırlatıyor ve uyarıyoruz” denildi .

Radyo idaresine gönderilen tebligatta, bu tür ifadelerin durdurulmaması durumunda askerlerin her türlü adımı atıp, içindeki malzemeye el koyacağı ve radyoyu kapatacağı tehdidinde bulunuldu.

İşgal rejimi, süren intifadaya destek veren radyo ve televizyonlar üzerinde baskı kurmakta, intifadayı körüklediklerini iddia ederek kapatmak için bahaneler uydurmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.