FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail: Yılbaşından beri 40 kez asker kaçırma girişiminde bulunuldu

İşgal ordusundaki üst rütbeli bir subay, yılbaşından beri defalarca Filistinlilerin asker kaçırma eylemini engellediklerini söyledi.

İsrailli subay, Filistinlilerin yeni asker kaçırarak 2011 yılında binden fazla esirin salıverilmesiyle sonuçlanan esir takasına benzer bir takas gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

İsrail güvenlik ve istihbarat birimlerine yakınlığıyla bilinen Walla sitesi sözkonusu üst rütbeli askere dayanarak verdiği haberde, asker kaçırma eylemleriyle ilgili bilgi veren subayın “Yılbaşından şimdiye kadar İsrail Ordusu Orta Saha Komutanlığı ile Şabak’ın 40 asker kaçırma eylemini engelledi. Geçen hafta bile bu iş için çalışan Filistinli bir hücre Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerle yaptığımız işbirliği sonucu çökertildi” dediğini aktardı.

Filistin direniş güçleri, Siyonist işgal rejimi İsrail zindanlarında bulunan binlerce Filistinli esiri kurtarmak için işgal askerlerini kaçırmak istiyor. Daha önce kaçırılan Gilad Şalit’e karşılık binden fazla Filistinli esiri serbest bıraktırmayı başaran direniş güçleri aynı yolu tekrar denemek istiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.