FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail zindanda ölse de esir El-Bergusi’yi serbest bırakmayacağını duyurdu

Et-Tadamun İnsan Hakları Örgütü, Siyonist işgal rejimi İsrail zindanlarında açlık grevi eylemini sürdüren Ürdünlü esirlerin durumunu görüşmek üzere cezaevlerindeki Filistin Esir Hareketi temsilcileriyle işgal rejimi istihbaratından yetkililerin bir araya geldiklerini duyurdu.

Et-Tadamun Örgütü’nün avukatlarından Muhammed El-Abid, esir Muhammed Subha’ya dayanarak verdiği bilgide, iki saat süren toplantıda iki tarafın açlık grevindeki Ürdünlü esirlerin durumunu ele aldığını belirtti.

Subha verdiği bilginin devamında, işgal istihbaratından yetkililerin esir hareketine açlık grevindeki esirlerin özellikle Abdullah El-Bergusi’nin serbest bırakılmasının imkânsız olduğunu, cezaevinde vefat etseler de durumda bir değişikliğin olmayacağını ilettiklerini, esir hareketinin Ürdünlü esirlerin kalan cezalarını Ürdün’de geçirmeleri için Ürdün’e nakletme önerisini de reddettiklerini ifade etti.

Subha, İsrail istihbaratının kendilerine ayrıca, işgal rejimindeki üst düzey yetkililerin müebbet hapis cezası alan esirleri serbest bırakma kapısını bir daha açmayacaklarını, Hıdır Adnan’da düştükleri hataya bir kez daha düşmek istemediklerini açıkça ifade ettiklerini de ilettiklerini söyledi.

Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan Ürdünlü esirler kendilerine uygulanan insanlık dışı muameleye karşı aylardır açlık grevi eylemini sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Ekim 2022 (12) içerik yüklenmiştir.