FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail’de tersine göç çağrılarında artış gözleniyor

Filistinli “Medar” Araştırma Merkezi, ekonomik sorunlar nedeniyle işgal rejiminde tersine göç çağrılarının yoğunlaştığını açıkladı.

Merkez, konuyla ilgili yayınladığı raporda, işgal rejimi vatandaşlarının korkudan ve çatışmalardan uzak bir yaşam arayanlar kervanına katıldığını belirterek, Siyonistlerden birçoğunun yaşadığı fakirlik nedeniyle işgal rejimi dışında daha iyi ve güvenli hayat şartları aradığını söyledi.

Raporda, “Berlin’e Göç Edenler” isimli grubun Siyonistleri daha iyi yaşam koşullarına sahip olmak için Almanya’ya göç etmeye teşvik ettiği bildirildi.

Bu grupların ortaya çıkmasındaki en büyük etkenin ekonomik ve sosyal sorunlar olduğu ifade edilen raporda, tersine göçü tetikleyen sebeplerin en başında savaş korkusunun geldiği belirtildi.

Savaşların ve İkinci İntifada’nın Siyonistlerin kalbine girdiğini ve Siyonist toplumda değişime yol açtığı belirtilen raporda, ekonomik sorunların, kiraların ve vergilerin yüksekliğinin, vatandaşların aleyhine olacak şekilde hükümet harcamalarının artmasının tersine göçün başlıca nedenleri arasında olduğu ifade edildi.

Raporda ayrıca, Siyonistlerin Almanya’da yaşam ile işgal rejiminde yaşam arasında kıyaslama yaptıkları, Almanya’da eğitimin ücretsiz olduğu ve fiyatların da işgal rejimindeki fiyatların üçte biri civarında olduğu kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.