HaberlerLübnanOrtadoğu

Korsan İsrail’e karşı ülkeler birleşmelidir

Lübnan dışişleri bakanı Ali Şami, bugün bir biri ile işbirliği yaparak korsan İsrail’in nükleer silahları ile mücadele etmenin, Ortadoğu ülkelerinin ortak görevi olduğunu vurguladı.

Korsan İsrail’in nükleer silahları hakkında konuşan Lübnan dışişleri bakanı Ali Şami, başta Amerika olmak üzere batılı devletlerin barışçıl nükleer enerjiden yararlanma adına maalesef nükleer silah ürettiğini ve bu silahları NPT anlaşmasını hiçe sayarak korsan İsrail gibi tehlikeli bir rejime hibe ettiklerini belirtti.

İnsanlığın Hiroşima ve Nagazaki’de yaşanan büyük faciayı asla unutmaması gerektiğinin altını çizen bakan Şami, sultacı güçlerin milli güvenlik adına nükleer silah sahibi olduklarını, oysa bunun tüm uluslararası yasalara aykırı olduğunu ifade etti.

Korsan İsrail’in Arap topraklarını ve Filistin’i işgal ettiğini ve Filistin milletini ana yurdundan kovduğunu vurgulayan Şami, bu yüzden bölgedeki tüm devletlerin korsan İsrail’e ve nükleer silahlarına karşı birlik olması ve ortak mücadele vermesi gerektiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.