FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail’in cinayetleri Filistin halkını direnişten vazgeçiremeyecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın parlamento grubu “Değişim ve Islah” üyesi Hasan Yusuf, işgal askerleriyle Siyonist çetelerin işledikleri cinayetlerin Filistin halkının işgale karşı direniş inancını kıramayacağını söyledi.

Hamas liderlerinden Hasan Yusuf bugün yaptığı açıklamada, Siyonist çetelerin Nablus’un Duma köyünde bir evde yangın çıkararak Filistinli bebek Ali Devabişe’ye katletmelerinin Filistin halkına karşı işledikleri cinayet halkalarından sadece bir halka olduğunu ifade etti.

Milletvekili Yusuf yaptığı açıklamanın devamında, “Filistinli bebek Devabişe’nin yakılarak katledilmesi, bu rejimin yıllardır Filistin halkına karşı işlediği cinayetlerin yeni bir versiyonudur. İşgalcinin akidesi Filistin halkını sindirme ve yok etme teorisi üzerine kurulmuştur. Bunun için cinayetlerini hâlâ sürdürüyor. Ancak her şeye rağmen asla amacına ulaşamayacak” dedi.

Filistin halkının hakkına, kutsal değerlerine ve toprağına bağlı olduğunu belirten Yusuf, Filistin halkının işgalciyi topraklarından çıkarıncaya kadar direnişini sürdüreceğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.