FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail’in Gazze’ye yönelik yeni saldırısında bir genç yaralandı

Siyonist işgalcilerin dün akşam saatlerinde Gazze’nin orta kesimlerinde bulunan Bureyc mülteci kampının doğusunda gerçekleştirdikleri saldırıda şehit edilen ve cesedi bugün sabah teslim alınan ancak kimliğinin belirlenemediği açıklanan gencin kimliğinin tespit edildiği bildirildi. Bunun yanı sıra siyonist işgal güçlerinin bugün öğle saatlerinde de yine Gazze’nin Şuca’iyye mahallesine yönelik bir saldırıda da bir kişiyi yaraladıkları haber verildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra dün akşam saatlerinde şehit edilen gencin, Gazze’nin orta bölgesinde yer alan en-Nusayrat mülteci kampı ahalisinden 30 yaşındaki Hüseyin Abdülhadi Ivadullah olduğunu duyurdu.

Dr. el-Kudra yaptığı açıklamada işgal güçlerinin bugün öğle saatlerinde de Şuca’iyye mahallesinin evlerini ve arazilerini hedef alan bir saldırı gerçekleştirdiklerini, bu saldırıda da 25 yaşındaki Mahmud Semir Cundiye’nin ayağına gerçek mermi isabet etmesi sonucu yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Dr. el-Kudra, yaralının durumunun orta olduğunu söyledi.

Bütün bu saldırılar üzerinde değerlendirme yapanlar, işgal güçlerinin Gazze’yle imzalanan ateşkes anlaşmasını ihlallerini, özellikle Mısır’daki askeri darbeden sonra gündelik hale getirdiklerine dikkat çekiyorlar. İhlaller deniz tarafında balıkçıları sıkıştırma, teknelerine el koyma ve kendilerini gözaltına alma konusunda daha yoğun bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Başa dön tuşu
Kapalı