HaberlerOrtadoğuSuriye

Korsan İsrail’in Suriye’ye saldırısı teröristlerin maskelerini düşürdü

Suriye’deki krizin çözümüne ilişkin siyasi programı hayata geçirmekle yükümlü kabine komitesi; muhtelif siyasi, ekonomik, kültürel, spor, sosyal ve sivil toplum kurumları temsilcileriyle temas zincirini sürdürürken dün Suriye’yi Kurtarma Ulusal Akımı başkanı ve siyasi ofis üyeleri ile bir araya geldi.

Oturumda konuşan kabine komitesi başkanı Başbakan Vail el-Halaki; İsrail’in Suriye’ye saldırısı ardından artık tereddüt etme yada sorumluluğu tam bir şekilde üstlenmemenin mümkünü kalmadığını belirtti.

Halaki; vatanı savunma ve korumada herkesin üstüne düşeni tam olarak yerine getirmemesi halinde Suriye’nin hiç bir şekilde onu bağışlamasının mümkün olmadığını vurguladı.

Kabine komitesinin şu ana kadar bulunduğu temaslar ve sonuçları hakkında bilgi veren Halaki; ulusal diyaloga hazırlık ve siyasi çözümün tamamını hayata geçirme çabalarının başarıyla sürdüğünü belirtti.

Halaki; Suriye’yi devlet ve halk olarak hedef alan komplonun yapısının tam olarak netleştiğini belirterek, bunun siyonist İsrail ile Suriye’deki tekfirci terör grupları arasındaki bağlantıyla da kanıtlandığını ifade etti.

Akım heyeti İsrail’in Suriye’ye saldırısını şiddetle kınadıklarını belirtirken, bu saldırının bir çok şeyi netleştirdiğini, maskeleri düşürdüğünü ve gerçekleri deşifre ettiğini belirtti.

Suriye’nin tanık olduğu krizden kurtulmasının tek yolunun siyasi programın tam bir şekilde hayata geçirilmesi olduğunu belirten akım heyeti; siyasi programa desteklerini ifade ederek bu bağlamda öneri ve düşüncelerini takdim ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (16) içerik yüklenmiştir.