FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan Lieberman müzakere sürecini başarısız olarak niteledi

Siyonist Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Amerika’nın başkenti Washington’da Abbas yönetimiyle işgal rejimi arasında 2 Eylül’de başlatılan müzakerelerin başarısızlıkla sonuçlanacağını belirterek, düşünülen barışı önümüzdeki neslin bile göremeyeceğini ifade etti.

Siyonist medya kaynakları verdikleri haberde İsrail Evimiz Partisi üyeleriyle yaptığı toplantıda Liberman’ın şöyle dediğini nakletti: “Ne önümüzdeki yıl ne de gelecek nesil düşünülen barışı göremeyecek. Böyle bir barış şimdilik çok zor. Bu süreçte Filistinlilerle kapsamlı bir barış anlaşmasına varmak mümkün değil. Bu, elde olan bir şey değil. Hiçbir şey fayda vermeyecek. Ne tarihi orta çözümler ne de derinden acı verecek tavizler çözüm olabilir. Mahmut Abbas da tehdit ettiği gibi koltuğu bırakmaz. Bu konuda tek çözüm, uzun bir sürece yayılacak aşamalı bir anlaşmanın yapılmasıdır.”

Siyonist işgal rejimi bu süreci kendi lehine çevirmek için var gücüyle çalışırken, Mahmut Abbas ise Filistin halkının hakkından, hukukundan ve toprağından taviz vermek için çırpınıyor.

Filistin halkını ve toprağını savunmak için mevzide bekleyen ve bunun için bedeller ödeyen Filistin halkının gerçek temsilcileri ise Filistin davasına seyirci kalamayacaklarını eylemleriyle ortaya koyup, bu davanın hainler tarafından düşmanın pazarında satılmasına izin vermeyeceklerini herkese gösterdiler.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.