AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan rejim, Mısır ordusu’nun açıklamasına sevindi

Siyonist işgal devleti savaş bakanı Ehud Barak, Mısır’da yönetimi Mübarek’ten devralan Silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi Başkanı Mareşal Muhammed Hüseyin Tantavi ile bir telefon görüşmesi yaptı.

Siyonist işgal radyosu, Hüsnü Mübarek’in cumhurbaşkanlığından istifa ederek görevini Silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi’ne bırakmasının ardından işgal devleti ve Mısır liderleri arasında yapılan ilk telefon görüşmesinde nelerin konuşulduğunun tam olarak bilinmediğini söyledi.

Öte yandan, Siyonist işgal devleti başbakanı Benyamin Netanyahu, geçiş sürecinde Mısır’ı yönetecek Silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi’nin Siyonist işgal devletiyle yapılan anlaşmalara bağlı kalacağını ilan etmesini memnunlukla karşıladı.

Netanyahu, söz konusu anlaşmaların iki ülkeye de çok yararlı olduğunu ve Ortadoğu’da barışın ve istikrarın temel taşı olduğunu iddia etti.

Mısır ordusu dün (12 Şubat Cumartesi) yaptığı açıklamada sivil hükümete geçişte halihazırdaki hükümetin geçici süreyle yerinde kalacağını ve geçmişte imzalanan uluslararası anlaşmalara uyacağını belirtti.

Silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi’nin açıkladığı “4 Numaralı Bildiri”de Mısır’ın geçmişte imzalanan bütün bölgesel ve uluslararası anlaşmalara riayet edileceği kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (18) içerik yüklenmiştir.