AvrupaHaberler

Kosova Başbakanı STK’lardan yardım istedi

Kosova Başbakanı Isa Mustafa, Meclis’in olağan işlevselliğinin engellenmesi nedeniyle iktidara, Hükümet’in tutumlarını açıklamak imkanı yaratılmadığını söyledi.

Ülkede siyasi krizin aşılması konusunun ele alındığı sivil toplum kuruluşlar temsilcileriyle bugün gerçekleşen bir görüşmede Başbakan Isa Mustafa, Hükümet’in ülkenin krizi aşması konusunda sivil toplum, medya ve diğerlerinin katkılarını olumlu değerlendirdiğini açıkladı.

İktidarın, Meclis’in olağan işlevselliğinin engellenmesi yüzünden Hükümet’in tutumlarını açıklamasına imkan bulamadığın söyleyen Mustafa, “Kosova Cumhuriyeti, çoğunluktaki otokton Arnavutların uzlaşmasıyla yapılanan buradaki tüm vatandaşların devletlidir. Kosova Cumhuriyeti, vatandaşlar ve müttefiklerin ortak projesidir ve 12 Haziran 1999 günü itibariyle sürekli ihtilaflarımız olduğu Sırbistan, bağımlılık ilişkilerimize son verdiğimiz, sadece bizim kuzey komşumuzdur. Kosova bağımsız ve egemen devlet olmakla beraber Avro-Atlantik entegrasyonlarına da yönelmiş bir ülkedir.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.