AsyaFilistinHaberlerOrtadoğu

Kuala Lumpur’da düzenlenen Filistin Fuarı sona erdi

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da Malezya Ulusal Üniversitesi’nde okuyan Filistinli öğrencilerin üniversite yönetiminin de katkılarıyla En-Nekbe’nin 65. yıldönümünde düzenlediği yıllık Filistin Fuarı sona erdi.

Malezya’da yaşayan Arap ve İslam ülkeleri vatandaşlarıyla Malezyalıların bir hafta boyunca ziyaret ettiği fuarın ziyaretçileri, Filistin halkına ve haklı davasına desteklerini dile getirdi.

Filistin Fuarı’nı Malezyalı politikacılardan birçok kişinin ve resmi heyetlerin, Malezya’nın dört bir yanındaki üniversitelerden öğrencilerin de ziyaret ettiği, yazılı ve görsel medya organlarının da fuara büyük ilgi gösterdiği ifade edildi.

Kuala Lumpur’da 13 Mayıs Pazartesi günü ziyaretçilere kapılarını açan Filistin Fuarı’nda En-Nekbe’den önce Filistinlilerin hayatını ve Filistin kültürünü tanıtan bölümler ile Filistin halkının işgal altında çektiği sıkıntıları anlatan bölümlerin yer aldığı, söz konusu bölümlerde şehitler, esirler, Kudüs ve direniş hakkında bilgiler verildiği ifade edildi.

Malezya Ulusal Üniversitesi’ndeki Filistinli Öğrenciler Kulübü Başkanı Muhammed Gazzal, Malezyalıların fuara gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (22) içerik yüklenmiştir.