HaberlerLatin Amerika

Küba’ya karşı ABD saldırıları sürüyor

Küba televizyonunda Pazartesi akşamı yayınlanan “Küba’nın gerekçeleri” adlı belgeselde ABD’nin adaya karşı günümüzde kullandığı bilişim ve iletişim alanındaki teknolojik saldırıları gündeme getirildi.

Programda bu saldırıların Küba ulusal güvenliğini hedef aldığı vurgulanırken Küba’nın halkın gelişimi ve yeni teknolojileri kullanmasının önünü açtığı belirtildi.

Küba düşmanı terörist örgütlere sızan devlet ajanı Raul Capote’den Kübalı liderler hakkında güncel bilgiler istendiği de belgeselde yeralıyor.

Belgeselde ABD istihbarat servislerinin adada kontrol edebilecekleri bir karşı devrimci hareket yaratmaya çalıştıkları anlatılırken, dünyada Küba’nın imajının da karalanmaya çalışıldığının altı çiziliyor.

Belgeselde, amaçları Küba’daki toplumsal yapıyı devirmek olan örgütlere sızan Raul Capote gibi ajanlar sayesinde bu çabaların boşa çıkartıldığından bahsediliyor.

Belgeselde söz alan Capote ise muharebenin en ön cephesinde yeralmanın verdiği deneyimi anlatıyor.

“Bir lider yaratmak” adlı bölümü yayınlanan “Küba’nın gerekçeleri” adlı dizide genel olarak ABD’nin Küba’daki sisteme yönelik saldırıları ele alınıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (15) içerik yüklenmiştir.